Jak pielęgnować sztuczne rzęsy?

Prawie każda kobieta myślała kiedyś o tym, żeby na wyjątkową okazję zafundować sobie doklejenie sztucznych rzęs. Zabieg ten powoduje, że oko staje się optycznie większe i zostaje podkreślony jego kształt. Dlatego też wiele dziewczyn decyduje się na to bez konkretnego powodu – żeby poprawić swój wygląd, zaoszczędzić czas na robieniu codziennego make-up’u czy wyglądać dobrze zawsze – nawet bez makijażu.

Sztuczne rzęsy

Decydując się na doczepienie rzęs najlepiej udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Jeżeli jednak jesteś wprawiona i umiesz sama nałożyć je w sposób bezpieczny i trwały na powiekę możesz wykonać to również w domu. Ważny jest dobór odpowiednich rzęs – na rynku znajdują się setki różnych rodzajów, grubości czy długości.

Czy warto?

To co może odstraszać od takiego pomysłu to cena sztucznych rzęs. Idąc do salonu kosmetycznego musimy przygotować co około 150-200 złotych, aby uzyskać naturalny efekt, który utrzyma się na dłużej niż jedną imprezę. Za taką cenę możesz doczepić rzęsy, które przetrwają nawet 3-4 tygodnie.

Pielęgnacja – klucz do piękna i trwałości

Nie jest tak, że po założeniu sztucznych rzęs będziesz miała miesiąc spokoju – o nie także trzeba dbać. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci cieszyć się pięknym efektem na długo:

  • nie stosuj tłustych kremów i płynów do demakijażu – mogą one spowodować wypadanie rzęs i osłabić działanie kleju,
  • do zmycia eyelinera czy kredki najlepiej stosować płyn micelarny,
  • nie pocieraj powiek ani oczu, nie skub rzęs,
  • staraj się spać na plecach lub w pozycji, w której nie przygniatasz twarzy poduszką – rzęsy mogą się odkształcić i szybciej wypaść,
  • jeśli tuszujesz sztuczne rzęsy najlepiej zastosuj specjalnie przeznaczony do tego tusz na bazie wody – zwykły może je skleić i spowodować wypadanie,
  • w razie konieczności przeczesuj rzęsy używając specjalnej szczoteczki ( możesz też skorzystać po dokładnym wyczyszczeniu ze starej szczoteczki od maskary)

Sztuczne rzęsy można moczyć, lecz powinno się zwracać uwagę czy w okolice oka nie dostanie się szampon czy tłusta odżywka do włosów – może to powodować ich odklejanie.