Ręcznie robione kosmetyki

Wchodząc do drogerii, nie wiemy w którą stronę udać się najpierw. Oferowane tam kosmetyki zaskakują kolorami, oryginalnymi kształtami opakowań, a przede wszystkim wielością obiecanych korzyści. Jednak często poza chemicznymi barwnikami i sztucznymi substancjami dany produkt nie ma do zaoferowania nic więcej. Dlatego warto zainteresować się możliwością samodzielnego wytwarzania kosmetyków w domowym zaciszu – wtedy przynajmniej mamy pewność, co nakładamy na swoje ciało.

Kosmetyki naturalne

Skóra, włosy, a może paznokcie?

Niezależnie od tego jakiego kosmetyku aktualnie potrzebujesz, z łatwością możesz wykonać go samodzielnie. W Internecie funkcjonuje sporo sklepów z półproduktami. Dzięki nim możemy zakupić wiele substancji aktywnych lub bazowych. Odżywka do włosów z różnego rodzaju olejów, żel pod prysznic bez mocnych środków myjących albo tonik z hydrolatu kwiatowego – wybór jest nieograniczony. Poza półproduktami, w sieci znaleźć można również wiele przydatnych receptur na różnego rodzaju naturalne artykuły pielęgnacyjne – zdecydowanie ułatwia to stawianie pierwszych kroków przy produkcji domowych wyrobów kosmetycznych.

Czego będziesz potrzebować?

Większość przepisów na kosmetyki jest dość prosta – dodajesz półprodukty do siebie i mieszasz aż się rozpuszczą. Niektóre z nich będą wymagały od Ciebie wykonania kąpieli/łaźni wodnej – nie obawiaj się jednak, nie jest to trudne. Dodatkowo przyda się zlewka, z pomocą której odmierzymy interesującą nas ilość produktu, a także plastikowa lub drewniana łyżeczka do mieszania.

Warto wiedzieć

Na pewno przyda się poczytać nieco o różnych rodzajach naturalnych olejów. Należy pamiętać, że nie wszystkie produkty będą idealne dla każdego – na przykład olej kokosowy na niektóre włosy działa zbawiennie, a inne wręcz wysusza. Dlatego, jeśli nie chcemy dowiadywać się o służących nam substancjach metodą prób i błędów, warto poczytać posty, znajdujące się na wszelkiego rodzaju blogach i portalach. Przy okazji możemy dowiedzieć się wielu przydatnych informacji o typie swoich włosów czy cery.