MAC x Mariah Carey

Współpraca firmy kosmetycznej MAC z różnego rodzaju wokalistami, aktorami, czy innego rodzaju artystami trwa już od lat. Niektóre efekty tej współpracy nie zachwycają fanów, jak to było w przypadku Seleny Quaintanilly. Fani tej latynoskiej ikony byli rozczarowani, gdy zobaczyli, że cała kolekcja dostosowana jest do kolorystyki osób o… jaśniejszej karnacji.

Kosmetyki

MAC walczy o przetrwanie

Istnieją dziesiątki firm kosmetycznych, jedne bardziej, inne mniej luksusowe. MAC zdecydowanie produkuje kosmetyki z wyższej półki, co można łatwo zauważyć po cenie każdego produktu. Jednak ma wielu rywali. Tarte, Too Faced, Kat Von D, czy też stosunkowo nowe na rynku Jeffree Star i Kylie Jenner. Nie zapominajmy również o wielkich korporacjach, takich jak Chanel, Prada, Giorgio Armani, czy też Lumiere. Wszystkie oferują te same kosmetyki, w różnych odcieniach, o różnej formule oraz o różnym stopniu trwałości.

Dlatego dla MAC jedynym rozwiązaniem pozostaje tak naprawdę korzystanie z tych kolaboracji i liczenie, że wybrane kolory zachwycą nie tylko gwiazdę, ale i wszystkich ich fanów. Dzięki social mediom to właśnie w ten sposób można zdecydowanie zwiększyć swoją sprzedaż, przy niskim nakładzie kosztów.

Mariah Carey stawia na brokat

Ta amerykańska wokalistka, znana przede wszystkim z jednego z największych świątecznych hitów „All I Want For Christmas Is You” wybrała srebrny brokat i cyrkonie jako główny element charakterystyczny jej kolekcji. Wszyscy się tego spodziewali, ponieważ obserwując karierę Mariah widzi się przede wszystkim świecące, efektowne ubrania oraz wyrazisty makijaż. Ponadto, jest to oczywiście kolekcja świąteczna, więc każdy element ma podkreślać tę magię świąt.

Kolekcja zawiera... wszystko

Zazwyczaj kolaboracje artystów z MAC obejmują tylko do pięciu kosmetyków w różnych odcieniach, które mogą bardziej lub mniej zachwycać. Tym razem postanowiono na każdy możliwy kosmetyk kolorowy tworząc ogromną kolekcję wartą łącznie setki dolarów. Obejmuje ona szminki, tusze do rzęs, róże, cienie do powiek, a także błyszczyki oraz kredki do ust.